Dział sportowy – Galeria – Sport nasza pasja

Grałyśmy w II lidze, w jednej z 3 grup, gdzie z każdej wychodziły 2 zespoły do ścisłego finału i wejście do I Ligi. W naszej grupie zajęłyśmy 1 miejsce wygrywając wszystkie pięć meczy.

Rozgrywki finałowe odbyły się na hali Com Com Zone, w sumie 4 mecze rozegrane przez dwa dni. Zacięta walka i wiele emocji. Turniej bardzo zbliżył drużynę, zmotywował do pracy oraz dodał dziewczynom wiary we własne siły. Przyszły sezon zaczynamy w I Lidze, lekko nie będzie, ale damy z siebie wszystko.  Kilka słów od dziewczyn:

Kapitam, Krolina Nowak: Godziny treningów, zaangażowanie oraz ambicja. Wchodząc na boisko wiedziałyśmy, że to był nasz dzień.  To jest nasza wygrana!

Gabrysia:  Towarzyszył nam cały wachlarz emocji. Od złości po wielką radość. Każda akcja zbliżała nas do zwycięstwa jednak z tyłu zawsze była ta niepewność, która dotyka każdego. Byłyśmy zdeterminowane i skupione na celu, dzięki czemu osiągnęłyśmy sukces.

Jak co roku 6 grudnia rozegraliśmy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Mixtów 4 Osobowych. W turnieju wzięło udział 5 drużyn mieszanych. Szkoda, że tak mało „pierwszaków” wzięło udział w zmaganiach, a Ci którzy byli na boisku pięknie grali: Kamila Bujak, Aleksandra Mitka, Julia Kalisz i Dawid Raś. Ostatecznie na „pudle” stanęli:
I Dream Team – Karolina Nowak, Klaudia Dubiel, Dawid Raś i Damian Łach
II Dzikie Bobry – Gabriela Dereszniak, Klaudia Zięciak, Karol Bobro, Jakub Trędowski
III Maciusie – Agata Dyduła, Sniezhana Malieieva, Maciej Pełka, Nazar Guminilowicz
Gratulacje dla wszystkich uczestników.

Ostatni mecz w grupie, zwycięski! Znakomity debiut Klaudii Zięciak i Aleksandry Mitki. Walka zacięta, sporo błędów własnych, ale i wiele błyskotliwych zagrań. Brawo, wychodzimy z grupy i będziemy walczyć w ścisłym finale o awans do I ligi.

26 listopada 2018 r. drużyna dziewczyn rozegrała kolejny mecz w piłce siatkowej, wygrywając na wyjeździe 2:1 z Zespołem Szkół Poligraficzno – Medialnych. Pierwszy set wygrany gładko, w drugim duża przewaga, ale nagłe rozprężenie w drużynie i dobra zagrywka przeciwnika sprawia, że przegrywamy 21 do 25. Tiebreak pokazał moc zespołu i w pięknym stylu wygraliśmy 15:9. Brawo, oby tak dalej!

Pierwszy mecz żeńskiej drużyny piłki siatkowej w eliminacjach do I Ligi wygrany! Drużyna ZSZ nr 2 w składzie:

kapitan Karolina Nowak
Gabriela Derszniak
Klaudia Dubiel
Marryna Żurad
Klaudia Ryś
Snizhana Malieieva
zdecydowanie wygrała z drużyną XII LO.
Przed nami kolejne mecze, łatwo nie będzie, trzymajcie kciuki.

Nasi reprezentanci: Hubert Wójcik i Daniel Włodek wzięli udział w mocno obsadzonych rozgrywkach szachowych i pokazali się z bardzo dobrej strony wygrywając kilka meczy.

Drużyna naszej szkoły wygrała swój pierwszy mecz w I Lidze Amatorskiej Piłki Siatkowej. Na naszym boisku po zaciętej walce pokonaliśmy drużynę ZS Ekonomicznych nr 1 – 2:1.

A oto kilka słów z boiska:
„Spotkanie było bardzo wyrównane. W pierwszym secie szybko wyszliśmy na 4 punktowe prowadzenie lecz po kilku błędach straciliśmy przewagę i w konsekwencji przegraliśmy. Drugi równie wyrównany po wyeliminowaniu błędów spokojnie wygraliśmy. Tiebreak należał do naszej drużyny która już od początku wypracowała sobie duża zaliczkę punktową która spokojnie ” dowiozła” do końca”.

Wiosenny Turniej Mixtów w Piłce Siatkowej

Turniej został rozegrany 27 marca na sali gimnastycznej, gdzie do rywalizacji stanęło osiem mieszanych zespołów. Po ciężkiej walce w meczach każdy z każdym zwycięstwo odniosła drużyna „Łobuzów” w składzie Gabriela Derszniak i Damian Łach, dla przypomnienia, Damian jest kapitanem męskiej drużyny piłki siatkowej, która w tym roku szkolnym uzyskała awans do I ligi. Miejsce drugie ex aequo wywalczyły: „Gwiazdeczki” – Klaudia Dubiel i Szymon Gwiazda oraz „Crazy Team” – Patrycja Łysek i Jakub Trędowski, a miejsce III przypadło czwartoklasistom, szczęśliwym „Koniczynkom” – Jolancie Kogut i Szymonowi Knurowskiemu. Gratulujemy!

Mamy awans!

Nasza drużyna piłki siatkowej w składzie:
kapitan – Damian Łach, Karol Bobro, Mateusz Sznajder, Jakub Trędowski, Maciej Pełka, Szymon Gwiazda, Szymon Knurowski, Hubert Bawecki, Dominik Chmiel, po wyjściu na pierwszym miejscu z grupy, zajęła drugie miejsce w głównym turnieju eliminacyjnym i uzyskała awans do I Ligi-Siatkówka na rok szkolny 2018/19. Gratulujemy!

Gra w siatkówkę – to każdy może doskonalić w naszej szkole.

Na naszej sali gimnastycznej mieliśmy przyjemność gościć pana Przemysława Wolana, Prezes Zarządu Speed – ball Polska, człowiek, który ​”zaszczepił” tę dyscyplinę w Polsce. Pan Przemysław przeprowadził arcyciekawe warsztaty i młodzież z entuzjazmem uczestniczyła w pokazie i ćwiczeniach. Bardzo się podobało.

Pomimo walki zabrakło deko szczęścia jak to w sporcie i nasze dziewczyny nie wyszły z grupy w II lidze piłki siatkowej. Zrewanżujemy się za rok.

Rozgrywki badmintona Licealiada 2017

Dnia 5 października w trudnych jesiennych warunkach, na stadionie MOS Kraków Wschód odbył się I rzut Ligi Lekkoatletycznej z cyklu Licealiady, w których wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców z ZSZ nr 2. Zarówno uczennice i uczniowie spisali się na medal. Mimo deszczu i niskiej temperatury dali z siebie naprawdę wszystko. Młodzież uczestniczyła w następujących dyscyplinach:

sztafeta 4×100 metrów

skok w dal

pchnięcie kulą

biegi na: 100m, 400m, 800m – dziewczęta, 1500m – chłopcy

GRATULACJE I OWACJE!

Lekcja wychowania fizycznego – więcej słońca i więcej radości