Dzień Edukacji Narodowej

Drodzy Uczniowie!

         Dzień 14 października, każdego roku , jest Dniem Edukacji Narodowej.     W tym dniu nie ma typowych   zajęć dydaktycznych, ale mogą odbywać się     w  szkołach zajęcia  wychowawcze.

         W Naszej Szkole, w poniedziałek   14  października 2019 roku, zapraszamy uczniów o godz.9.00 na spotkania z wychowawcami .

Po  lekcjach  wychowawczych  będzie  można uczestniczyć w zajęciach   sportowych   /sala gimnastyczna /   oraz   zajęciach    w   „Kawiarence Ryszarda” / biblioteka /.

                                                                          

                                                                                                                                             Dyrekcja Szkoły

Kraków, dnia 10 października 2019r.

Czytaj więcej

Spotkanie z rodzicami – 17.09.2019

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie informuje, że spotkanie z rodzicami dla uczniów wszystkich klas odbędą się 17 września (wtorek) o godz. 18:00. Harmonogram spotkań dostępny będzie na tablicy ogłoszeń.

Czytaj więcej

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

Uprzejmie informujemy, że kiermasz używanych podręczników odbędzie się 05.09.2019 (tj. czwartek) na długiej przerwie 11:10 – 11:25 w bibliotece szkolnej. Prosimy uczniów klas starszych o przyniesienie podręczników do sprzedaży uczniom klas młodszych.

                                                      Zapraszamy

                                                                                                 Samorząd Uczniowski

Czytaj więcej

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się 2 września 2019 roku , w Auli Szkoły, według następującego harmonogramu:

 • godz.9.00 – uczniowie wszystkich klas pierwszych
 • godz.10.00 – uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych

 

Po zakończeniu każdej części uroczystości uczniowie udadzą się na spotkania  z wychowawcami klas , do swoich sal lekcyjnych.

 

Do zobaczenia w Naszej Szkole

                                               Dyrekcja i Nauczyciele ZSZ nr 2 w Krakowie

 

Czytaj więcej

KOMUNIKAT – PODRĘCZNIKI

KOMUNIKAT – PODRĘCZNIKI

 

Dyrekcja ZSZ nr 2 w Krakowie informuje, że zestaw podręczników dla absolwentów gimnazjów obowiązuje ten sam  , jak w poprzednim roku szkolnym.

Szkolny zestaw podręczników – link

Pełny zestaw podręczników dla absolwentów szkół podstawowych zostanie przedstawiony wszystkim uczniom na pierwszych lekcjach z nauczycielami, we wrześniu 2019 roku.

/ Ze względu na reformę oświaty część podręczników jest jeszcze w druku /.

Poniżej lista dostępnych , obowiązujących w ZSZ nr 2 , podręczników dla  absolwentów szkół podstawowych:

JĘZYK POLSKI

 • Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych, autorzy: Urszula Jagiełło, Renata Janicka- Szyszko, Magdalena Steblecka- Jankowska; wydawnictwo OPERON,
 • w klasie branżowej; Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia, autor: Barbara Chuderska; wydawnictwo: OPERON

HISTORIA  

 • „Poznać przeszłość 1” – Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy.

Autor: Marcin Pawlak, Adam Szweda; nr dopuszczenia: 1021/1/2019

 • „Dziś historia 1” – podręcznik dla klasy pierwszej szkoły branżowej I stopnia

Stanisław Zając, SOP Oświatowiec Toruń; nr dopuszczenia MEN: 1023/1/2019

 WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE

 • Podręcznik : Wiedza o społeczeństwie 1. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkoły ponadpodstawowej;  Zbigniew Smutek, Beata Surmacz, Jan Maleska, wyd.OPERON

 WIEDZA O KULTURZE

 • Podręcznik ,,Spotkania z kulturą”- Podręcznik do wiedzy o kulturze dla liceum i technikum; Nr dopuszczenia: 449/2012

Autorzy:  Monika Bokiniec, Barbara Forysiewicz, Jacek Michałowski, Natalia Mrozkowiak-Nastrożna, Grzegorz Nazaruk, Magdalena Sacha, Grażyna Świętochowska

 

Czytaj więcej

Mistrzostwach Europy Xterra

Nauczycielka wychowania fizycznego ZSZ nr 2, pani Joanna Garlewicz na Mistrzostwach Europy Xterra w czeskich Prachaticach zajęła I miejsce w swojej kategorii  wiekowej  i  tym  samym  uzyskała  kwalifikację  na  Mistrzostwa  Świata  w Xterra na Hawajach.

XTERRA to seria wyścigów cross triathlonowych, tj. trzy dyscypliny, które obejmują pływanie, kolarstwo górskie i biegi przełajowe. Zawody są rozgrywane na dystansie 1,5 km pływania, 30 km kolarstwa górskiego, 11 km trasy biegowej.

 

W XTERRA jest podział na grupy „pro” czyli zawodowcy i „grupy wiekowe”. W dywizji zawodowej sportowcy rywalizują o nagrody pieniężne i sponsoring. Podział grup wiekowych został stworzony dla tych, którzy nadal chcą rywalizować, ale nie mają aspiracji, aby zostać zawodowymi sportowcami. Obie dywizje rywalizują w szeregu punktowym, w którym sportowcy gromadzą punkty, zajmując piętnaście najlepszych miejsc w dowolnym wyścigu, w którym biorą udział. Uwieńczeniem zmagań i marzeniem większości jest zdobycie slota i udział w Mistrzostwach Świata Xterra, które odbywają się na wyspie Maui.

 

Czytaj więcej

KOMUNIKAT ZSZ2

Sekretariat  główny  Zespołu  Szkół  Zawodowych nr  2 w  Krakowie   w  dniach   od 05.08.2019 do 10.08.2019 będzie czynny tylko we wtorek 06.08.2019  w godzinach od 12.00 do 15.00 i w czwartek 09.08.2019   w godzinach  od 8.00 do 12.00

Sekretariat uczniowski Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie w miesiącu sierpień będzie  czynny od 19.08.2019 r.

Czytaj więcej

REKRUTACJA

Dyrekcja Szkoły i gratuluje wszystkim Uczniom, którzy w wyniku rekrutacji do klas pierwszych zostali przyjęci do Naszego Zespołu Szkół. Jesteśmy pewni, że w czasie kilku lat nauki każdy osiągnie sukces na miarę swoich potrzeb i możliwości.

                                                           / … /  Dyrekcja Szkoły& Komisja Rekrutacyjna

 

Czytaj więcej

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

W Zespole Szkól Zawodowych nr 2 w Krakowie od 11 lipca 2019 roku prowadzona będzie, do wybranych klas, rekrutacja uzupełniająca.

 1. Podania / wnioski w rekrutacji uzupełniającej z wymaganymi dokumentami należy składać od 11 do 16 lipca 2019 r.
 1. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia w rekrutacji  uzupełniającej nastąpi 31 lipca 2019 r. o godz. 12.00.
 1. Do 20 sierpnia 2019 r. kandydaci zakwalifikowani potwierdzają wolę podjęcia nauki poprzez złożenie w szkole oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego lub egzaminu ósmoklasisty, o ile nie zostały one złożone wcześniej.
 1. Szkolna komisja rekrutacyjna ogłosi listy przyjętych do ZSZ nr 2 w Krakowie, w postępowaniu uzupełniającym 22 sierpnia 2019 r. o godz. 12.00.

Rekrutacja uzupełniająca nie jest prowadzona elektronicznie

Czytaj więcej

UWAGA! SILNY WIATR, BURZE I GRAD

Uwaga! Dziś i w nocy (01/07) silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeśli możesz – zostań w domu.

Czytaj więcej